177 Yaşındaki İsviçre Bankası Kripto Para Ticaret Hizmetini Başlattı

0 4

177 yıl önce 1844 yılında kurulan özel bir İsviçre bankası olan Bordier & Cie müşterilerine Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) Bitcoin Cash (BCH) ve Tezos (XTZ) almalarına satmalarına ve tutmalarına olanak tanıyan bir kripto para birimi alım satım hizmeti sunmaya başladı.

Bordier’in yönetici ortağı Evrard Bordier şu açıklamayı yaptı;

“Müşterilerimizden dijital varlıklar gibi alternatif varlık sınıflarına çeşitlenme talebinin arttığını gördük ve bunu karşılamak istedik.”

Kripto para birimi alım satım hizmetinin yalnızca yürütme olarak devam edeceği yani bankanın müşterilerin kripto varlıkları danışmanlık da dahil olmak üzere başka herhangi bir ek hizmet sunmadan satın almalarına satmalarına ve tutmalarına izin vereceği anlamına geliyor.

Hareket İsviçrenin Zug kantonunun vergi ödemeleri için Bitcoin ve Ethereum kabul etmeye başlamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. İsviçreli yetkililer sözde “Kripto Vadisi” ndeki vatandaşların ve şirketlerin ETH veya BTCde 100.000 CHFye (111.000 dolar) kadar ödeme yapabileceklerini açıkladı.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku