Bitcoin (BTC) Tarihinin En Pahalı Kırmızı Mumu! 100 Milyar Dolar!

0 6

Pazartesi günü Bitcoin (BTC) dolar paritesi açısından tarihinin en keskin brüt düşüşünü kaydetti. Birkaç saat içinde Bitcoinin fiyatı 57.500 dolardan 46.700 dolara düştü. Ancak traderların yoğun uğraşları sonrası Bitcoin fiyatı toparlandı ve mum 54.142 dolardan kapandı. Bitcoin yatırımcılarının piyasanın tekrardan iyileşmeye başladığını düşündüğü anda da ani bir çöküş gerçekleşti.

Kripto para analistleri Bitcoinin günlük kırmızı mum fitiline yani gün içindeki trendi tersine çevirmeden önce ulaşılan minimum noktaya dikkar çekiyor. Bu mum Bitcoinin piyasa değerini tarihi seviye olan 1 trilyon dolardan 900 milyar dolara kadar düşmesine sebep oldu. 

Teslanın 2020 Şubat ayı başlarında yaptığı açıklamaları takiben başlayan rallinin ardından gelen düzeltme destek bölgesinin hemen altında 44.880 dolar seviyesinde gerçekleşti. 

Bitcoin 2017de gerçekleşen bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar fiyat bölgesini ilk kez kırdığından beri fiyat keşif modunda yer alıyor. Fiyat keşfi bir varlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığında ve ardından yükseliş eğilimini sürdürdüğünde gerçekleşir. Buna fiyat keşfi denir çünkü traderların bu fiyatın üzerinde alış ve satış deneyimi yoktur.

Son iki günde yaşanan düşüşe rağmen Bitcoin en deneyimli analistlerin bile beklentilerini aşan epik bir boğa koşusu yaptı. Hatta bazıları kısa vadeli bir satış bekliyordu. Örneğin Real Visionın kurucusu Raoul Pal dünkü piyasa düzeltmesini anlattı:

“Squarein Bitcoine 170 milyon dolarlık kurumsal fon yatırdığına dair yükseliş haberinin bile ralliyi yeniden canlandırmak için yeterli olmadığını görünce şaşıracaktır.”

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 49.950 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku