Bridgewater Analisti: Bitcoin (BTC) Para Birimlerine Alternatif Değil!

0 5

ABD varlık yönetimi firması Bridgewater Associatesde kıdemli bir analist Bitcoinin (BTC) fiat para birimlerine bir alternatif olarak değil dijital altın olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Bridgewater Associatesin yatırım araştırma direktörü Rebecca Patterson her iki varlık arasındaki benzerlikler nedeniyle Bitcoinin altınla karşılaştırıldığında bir para biriminden daha iyi olabileceğini ve bu nedenle dijital altın argümanını desteklediğini söyledi.

“Bitcoine alternatif bir para birimi demeyeceğim bence bu varlık altına alternatif. Bunun daha iyi bir karşılaştırma olacağını düşünüyorum. Ancak Bitcoinin dijital altın statüsünü kanıtlaması gerekiyor”

“Kurumsal yatırımcılar olarak dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz zaman içinde olabilir ancak henüz bunu güvenle söyleyebileceğimizi sanmıyorum.”

“Bitcoin İçin Gelecek Olan Bir Düzenleme İle Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Dahil Olabilir”

Patterson Bitcoinde düzenlemeler ile gelecek netlikler ile beraber henüz trende katılmayan daha fazla kurumsal yatırımcı için harika bir yatırım yapılabilir varlık haline gelebileceğini belirtti. Yüksek volatilite ve düşük likidite dahil olmak üzere BTC’nin en büyük sorunlarından bazıları ve bunlar varlığın düzenlemesiyle yakından bağlantılı.

Ray Dalio tarafından kurulan şirketin Bitcoin yatırımcıları kervanına katılmak için herhangi bir hamle yapmamasının ana nedeninin Bitcoinin aşırı oynaklığı olduğunu da sözlerine ekledi.

“Şu anda Bitcoin bir tweette yüzde 10 hareket edebiliyor. Bu durum kurumsal yatırımcı için tam olarak bir servet deposu olmadığının göstergesi. Yani Bitcoinin oynaklığı sizin dolarınızın yaklaşık 10 katı.”

Analist Bitcoine gelecek düzenlemler ile birlikte hem yüksek volatilite hem de düşük likidite durumu azalacağı için kurumsal yatırımcıların dijital varlığı portföylerine eklerken kendilerini rahat hissedebileceklerine inanıyor.

“Bitcoin ve diğer para birimleri etrafında gelişen gerçek bir düzenleyici ekosisteme ne kadar çok sahip olursanız diğer yatırımcılar o kadar rahat gelecektir. Bu likidite getirecek bu da oynaklığı azaltacaktır. Yani bizim şu an için en çok istediğimiz şey daha fazla düzenleme görmek olurdu.”

Rebecca Patterson lider kripto para birimi için düzenlemeler isteyen ilk kişi değil. Geçtiğimiz ay Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde Bitcoinin düzgün çalışması için birleşik bir küresel düzenleme gerektirdiğini söylemişti.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 43.667 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku