Kurumlar, BTC Balinaları ve Madenciler Arasındaki Savaşta Bitcoin (BTC) Fiyatı Nereye Gidiyor?

0 4

Daha önce bildirildiği gibi 46 bin ila 48 bin dolar arasındaki bölge son günlerde Bitcoin fiyatı için güçlü bir destek görevi gördü. Bununla birlikte an itibariyle BTC bu seviyenin altına düştü ve yaklaşık 43.340 dolardan işlem görüyor. Bu nedenle fiyat muhtemelen 40 bin doların altına inebilir. 

IntoTheBlock 39.454 dolar ile 40.877 dolar arasında toplam 226 bin BTC satın alındığından bu alanın bir sonraki büyük destek olarak hizmet edeceğini tahmin ediyor.

Bitcoin Balinalarının Güç Oyunları 

CryptoQuant CEOsu Ki Young Junun belirttiği gibi şu anda ABDli kurumsal yatırımcılar BTC balinaları ve madenciler arasında “gerçek güce kimin sahip olduğu” konusunda bir balina savaşı sürüyor. ABD kurumsal yatırımcıları Coinbase çıkışlarının yanı sıra Coinbase fiyat primi aracılığıyla net bir “satın alma” sinyali veriyor. BTC balinaları da BTC rezervi ve stablecoin girişi işlemlerinin kanıtladığı gibi mevcut seviyelerde satın alma havasında.

Ancak madencilik sektörü bir kez daha farklı bir görüşe sahip gibi görünüyor. Junun ortaya çıkardığı gibi madenci çıkışları ve madenci borsa akışları net bir “Sat” sinyali veriyor.

Juya göre bundan son haftalarda ilgi odağı olan F2Pool gibi madencilik havuzu sahipleri sorumlu değil. Çıkışlar “madencilik havuzuna en az bir kez katılmış olan ortak madencilerden” geliyor.

Ancak Moskovski Capital analisti ve CEO Lex Moskovskinin dün gözlemlediği gibi trend dönüyor olabilir. Cuma gününün madencilerin pozisyon değişikliğinin olumluya döndüğü iki ayın ilk günü haline geldikten sonra (27 Aralıktan beri) trend dün (Cumartesi) da doğrulandı. Moskovski Glassnodedan aşağıdaki grafiği paylaştı ve şunları söyledi:

Madenci havuzları hala toplamda birikiyor. Dün başka bir pozitif MNPC vardı. Bugün bazı satış baskısına rağmen görünüm hala olumlu.

ABDli kurumsal yatırımcılar BTC balinaları ve madenciler arasındaki savaş sona erecek gibi görünse de bu henüz Bitcoin fiyatına yansımadı. Bu nedenle tüm gözler kurumsal yatırımcıların geri döneceği Pazarteside yani yarın . Teknik analist Josh Ragerın belirttiği gibi Pazar ve Pazartesi büyük fiyat hareketleriyle ünlüdür.

Dipten Satın Al

Bu arada ünlü analist Willy Woo “UTXO Gerçekleştirilmiş Fiyat Dağılımı” göstergesine atıfta bulundu ve 45. bin doların altındaki herhangi bir düşüşün dipten satın almak için “akıllıca” olduğunu belirtti:

UTXO Gerçekleşen Fiyat Dağılımı. Bu hacim profilinin zincir üzerindeki daha kesin versiyonudur. Zirveler çoğu coinin el değiştirdiği fiyatı temsil eder.

45 bin dolar yukarı doğru çok güçlü bir destek var. Fiyat bu seviyenin altına düşerse dipten satıl al 

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku