Twitter CEO su Dorsey ve Rap Yıldızı Jay-Z den Manidar Bitcoin (BTC) Projesi

0 8

Twitter ve Square CEOsu Jack Dorsey kendisinin ve rap efsanesi Jay-Znin 500 BTC (237 milyon ) değerinde bir bağış fonu kuracağını duyurdu. Duyuruya göre proje başlangıçta Hindistan ve Afrikadaki geliştirici ekiplere odaklanacak .

Ayrıca Dorsey ne kendisinin ne de Jay-Znin takımlara fonların nasıl kullanılacağına dair herhangi bir talimat vermeyeceğini ve projede söz sahibi olmayacağını vurguladı. Projeyi başlatmak için Dorsey üç yönetim kurulu üyesi arıyor. CEO Google Drivedaki bir formun bağlantısını yayınladı. Bu bağlantı “Bitcoini İnternetin para birimi yapma” misyonuna sahip üç yönetim kurulu üyesinin başvuru formuna yönlendiriliyor.

Dorseyin tweeti Bloombergin Hindistanda kripto para birimi yasağının yakında gerçeğe dönüşebileceğini bildirmesinden birkaç saat sonra geldi. Bloombergin verdiği bilgiye göre dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinin vatandaşlarına kripto varlıklarını tasfiye etmeleri için 3 ila 6 aylık bir süre verilebilir.

Hindistan Merkez Bankası tarafından bir süredir bastırılan kripto para birimlerine yönelik tam yasak böylece kararlı bir şekilde gerçekleşebilir. Üst düzey bir maliye bakanlığı yetkilisi kimliğinin açıklanmaması koşuluyla Bloomberge yeni yasanın her türlü kullanımı yasaklayacağını söyledi.

Dorsey’in Afrika Tutkusu

Twitter CEOsu 2019un sonlarında Afrikaya bir gezi yaptı ve Bitcoin ve kripto para biriminin benimsenmesinin Afrikanın geleceği için kritik olacağını belirtti. Dorsey özellikle Nijerya ve Ganadaki yerel Bitcoinciler ve geliştiricilerle bölgedeki kripto para benimsenmesi hakkında konuştu ve ardından bir tweette şunları söyledi:

Afrika geleceği belirleyecek! özellikle Bitcoin konusunda!

 

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku