Binance CEO su Ethereum (ETH) Kullanıcılarıyla Dalga Geçti

0 0

Binance CEOsuna göre yüksek ücretler nedeniyle Ethereum zenginlerin blockchaini haline geldi.

Binance CEOsu CZ bunun farkında ve bundan yararlanmaya hazır.

DeFi protokollerinin dApplerin ve Ethereum üzerine inşa edilen uygulamaların giderek artan kullanımı ağı ücretlerinin neredeyse sürdürülemez olduğu bir noktaya getirdi. Birkaç blockchain yeni Ethereum katili rolünü kapmak için yarışıyor ve CZ en iyi seçeneğin BSC olduğunu düşünüyor.

Binance ve Ethereum

Yakın tarihli bir tweette CZ Ethereumu eleştirdi ve işlem ücretlerine dikkat çekti. CZ attığı bir tweette şunları söyledi:

Ethereum ağı şu an zenginler için ama yakında Ethereum kullanıcıları fakirleşecekler

CZ bu konuda haklı. 2021 boyunca Ethereumdaki ortalama işlem maliyeti tıpkı ETHnin fiyatı kadar hızlı bir şekilde yükseldi ve geçen yıl ortalama 5 doların altından bugün yaklaşık 15 dolara yükseldi. Ycharts verilerine göre sadece 4 gün önce ağ ücretleri ortalama olarak yaklaşık 40 dolarlık bir ATHye ulaştı.

 Ancak bu işlem başına fiyattır. DeFi veya yield farming platformlarında faaliyet gösteren tüccarlar günlük olarak yaptıkları her işlem için 100 dolar ve fazlasını ödeme olasılığıyla başa çıkmak zorundadır.

CZ daha sonra bir tweet daha attı ve artık Ethereum kullanmadığını söyledi. Binance ekosistemdeki en büyük iki blockchain ile doğrudan rekabet etmek için iki proje geliştiriyor.

Binance Chain minimum ücretlerle son derece hızlı ödemeler sağlamak için tasarlanmıştır. Para gönderme ve alma konusundaki dar odak noktası nedeniyle Bitcoin için doğrudan bir rakip olacaktır.

Binance Akıllı Zincir ise akıllı sözleşmelerin Ethereumdan daha verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yürütülmesine olanak tanır.

 Ethereum ile Rekabet

Polkadot Binance Smart Chain ve Cardano gibi projelerin yükselişi Ethereumun yerini alabilecek bir blockchain yaratma konusundaki artan ilginin bir işaretidir. Dün Cardano en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer aldı ve BNByi yakın zamanda aldığı pozisyondan düşürdü.

Binance Smart Chain gibi Cardano da akıllı sözleşmeleri hızlı ucuz ve güvenli bir şekilde yürütmeyi amaçlamaktadır. Yine de farklı olarak Cardanonun biraz daha karmaşık bir tasarımı ve çok daha uzun bir yol haritası var.

Ancak Ethereum geliştiricileri blockchainin ikinci versiyonu üzerinde çalışıyor. Ethereum 2.0 birkaç katman 2 uygulamasına sahip olacaktır. Bazı meraklılara göre Vitalik Buterine göre yeni blockchain saniyede binlerce işlemi yapacak ve hatta tamamen devreye alındığında yüz binlercesini.

Belki de Ethereum 2.0 tamamlandığında platfor tekrar fakirlerin blockchaini olacak ve bu da CZyi mutlu eder belki. 

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku