Messari Asya nın Kripto Manzarası İsimli Çarpıcı Bir Rapor Yayınladı

0 1

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda Asya çok sayıda kripto para kullanıcısı şirketi madencisi tüccarı ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Messari.iodan kripto para birimi ve blockchain araştırmacısı Mira Christanto Asya tarihinin “diktatörler para biriminin değer kaybetmesi ve iflası ve sermaye kontrolleri ile dolu olduğunu” ifade etti. Christantonun son bulgularına göre bu muhtemelen Asyanın en aktif kripto para piyasası olmasına yol açtı.

Christantonun yakın zamanda yayınlanan “Asyanın Kripto Manzarası” adlı çalışması “Çin Japonya Kore Hong Kong Singapur ve Güneydoğu Asyada kriptoyu tanımlayan anahtar borsaları fonları ve piyasa yapıcılarını düzenleme ve yatırım trendleri hakkında yorumları” kapsıyor. 98 sayfalık çalışmada Çin Japonya Hong Kong Hindistan Güney Kore Singapur Filipinler Tayland Endonezya Vietnam Malezya gibi ülkeler ele alınıyor.

Christantonun raporu “Çin Japonya Kore Hong Kong ve Singapur gibi önde gelen kripto ülkeleri derin likidite havuzlarına sahipken diğer ülkeler büyük bir ölçeklendirme potansiyeline sahip” diyor. “Geleneksel finansın doğası kriptonun benimsenmesinde önemli bir rol oynadı: sermaye kontrolleri yatırımcıları Çin ve Güney Koredeki kripto para birimlerine doğru itti düşük getiriler ise Japonyada benimsenmeyi hızlandırdı”.

Christantonun verileri “2019un sonunda dünyanın en büyük on kripto şirketinden altısının Asyada bulunduğunu belirtiyor “12 Ocak 2021 itibariyle en iyi 20 tokenlı projenin piyasa değerinin yüzde 42si Asyada bulunuyor. Asya çeşitli nedenlerden dolayı kripto para piyasalarında büyük bir role sahip. “

Christanto’nun raporu şöyle devam ediyor:

Asya ülkelerinin kendine has artıları var. Bunlar: Kamu pazarına yatırımda yüksek giriş oranı yüksek teknoloji geçmişi WiFi yaygınlığı e-ödemelerin yaygın kullanımı kumar oynama eğilimi ve yüksek oranda bilgisayar bilimi mezunları bulunmaktadır. Ayrıca Asya’nın bir finans merkezi olarak gelişimi fintech ilerlemesine katkıda bulunmuştur. Japonya Şangay ve Hong Kong dünyanın en büyük beş borsası arasındadır.

Christanto’nun Raporundan Çarpıcı Ayrıntılar

-Binance Huobi ve Okex Coinbase ile yaklaşık olarak aynı Bitcoin varlıklarına sahip.

-Hong Kong sektördeki en büyük kripto para türev şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

-Japonya toplam küresel döviz (FX) ve Farklılık Sözleşmesi (CFD) perakende hacminin üçte birini temsil eden en büyük perakende döviz endüstrisine sahip benzersiz bir pazardır.

-Güney Kore çalışanların üçte birinin kriptoya yatırım yaptığı en yüksek kripto yatırımcı girişine sahip ülke.

-Singapur AML KYC ve FATF Seyahat Kuralı uyumluluğu konusunda katı olmasına rağmen kriptoya özgü düzenlemeler için en rahat Asya pazarlarından biridir.

-Filipinler dünyadaki en büyük denizaşırı yabancı işçi popülasyonlarından birine sahiptir ve küresel havale alıcıları arasında dördüncü sırada yer almaktadır.

Rapor ayrıca Asyadaki çok sayıda ülkenin farklı nedenlerle gelişen manzaralara sahip olduğunu da gösteriyor. Örneğin rapor Vietnamın sermaye kontrolleri “kripto para spot piyasasının izole bir şekilde işlediği anlamına geldiğini Vietnam pazarının perakende odaklı olduğunu ve “Bitcoin fiyatları dalgalı olduğunda Vietnam pazarının birkaç gün geciktiğini” belirtiyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku