Yanlışlıkla %88 İndirimli Bitcoin (BTC) Satışı Yapan Borsa Müşterilerinden İade Talebinde Bulundu!

0 2

Güneydoğu Asyadaki en büyük kripto para ticaret platformu Filipinler merkezli PDAXta teknik bir arıza yaşandı ve yanlışlıkla kullanıcılara o an fiyatı 48.000 dolar olan Bitcoini yaklaşık yüzde 88 düşük fiyatla 6.000 dolardan satıldı. Filipinli medya kuruluşu BitPinasa göre olay ticaret platformunda işlem hacminin 70 kat artmasının ardından emirlerin böylesine sert şekilde düşüşten gerçekleşmesine izin veren teknik bir arızanın oluşmasının ardından meydana geldi.

Kripto para ticaret platformunun CEOsu Nichel Gaba hata sonucunda neredeyse yüzde 100e varan indirimli fiyattan çok az sayıda emirin işleme alındığını söyleyerek platformu savundu fakat bazı kullanıcılar indirimli Bitcoinleri almayı başardı. Gaba yaptığı açıklamada pek çok kullanıcının Bitcoin için böyle bir emir veya emirlerin olduğunu düşündüklerini ve çok düşük fiyatlarla Bitcoin alamadıkları için üzülmelerinin çok anlaşılır bir durum olduğunu ancak temelde bu fiyattan hiçbir zaman Bitcoin satılmadığını iddia etti. Buna karşın bazı müşterilerin iddiası PDAX CEOsunu yalanlıyor ve borsanın kullanıcılarından “Bitcoinlerini iade etmelerini” istediğini savunuyor.

Facebookta dolaşan bir habere göre borsa yüzde 88 indirimli Bitcoin alan kullanıcılardan fonları geri göndermelerini istedi ve göndermeyen kullanıcıları yasal işlemlerle karşı karşıya kalabilecekleri yönünde ikazlarda bulundu.. Yatırımcılar satın aldıkları Bitcoinlerin haklarının kendilerinde olduğunu ve herhangi bir yasa veya yönetmeliği ihlal etmediklerini söylüyor. Yahoo Finance etkilenen kullanıcıları temsil eden avukat Rafael Padilladan alıntı yaparak işlemlerin “geçerli yasalar kararlaştırılan davalar ve elbette PDAX’ın kendi hüküm ve koşulları / kullanıcı sözleşmesine göre meşru olduğunu” bildirdi.

Öte yandan PDAXın indirimli Bitcoin alan ve söz konusu Bitcoinleri iade etmediği için bazı kullanıcıların hesaplarının kilitlediği de gelen bilgiler arasında.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku