Tesla nın Yarattığı Domino Etkisi Devam Ediyor! Dev Şirket Kapılarını Bitcoin e (BTC) Açıyor

0 14

Teslanın sektöre girmesiyle birlikte Bitcoin çılgınlığı domino etkisi yaratmışa benziyor. Uber CEOsu Dara Khoswshahi bugün CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi düşündüklerini söyledi. Khoswshahi kriptoyu sadece bir promosyonun parçası olarak değil diğer herhangi bir ödeme şekli gibi kabul edeceklerini söyledi.

“Her türlü para birimini kabul ettiğimiz gibi kripto para birimlerini ve Bitcoini de kabul etmeyi düşünüyoruz. Böyle bir talep varsa ve faydalı olacaksa biz buna varız

Khoswshahi’nin yorumları Visa’nın kart sahipleri için doğrudan kripto para işlemlerine izin vereceğini duyurduğu ve Twitter CFOsu da işlemlerinde Bitcoin kullanmayı düşündüklerini ve bilançolarına eklediklerini söyledikleri bir zamanda geldi. Genel olarak bakılırsa şirketlerin bir trend misali birbirini takip ettiğini görebiliriz.

 Uber ayrıca Bitcoine yatırım yapma fikrini ele aldıklarını ama yatırım fikrini desteklemediklerini belirtti. Bu konuyla ilgili olarak  Khosrowshahi şunları söyledi:

“Paramızı güvende tutacağız. Spekülasyon işine girmeye niyetimiz yoktur.  

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku